Cacio Zpět na nový web CACIO

Česká asociace manažerů informačních technologií

IT projekt roku 2019 - 17. ročník

vyhlášení ročníku 2019 a zahájení příjmu přihlášek
12.09.2019
schválení odborné poroty
31.12.2019
uzavření příjmu přihlášek
31.01.2020
ukončení prvního kola soutěže
14.02.2020
ukončení druhého kola soutěže
06.03.2020
slavnostní vyhlášení výsledků soutěže
26.03.2020
vyhlášení ročníku 2019 a zahájení příjmu přihlášek 12.09.2019
schválení odborné poroty 31.12.2019
uzavření příjmu přihlášek 31.01.2020
ukončení prvního kola soutěže 14.02.2020
ukončení druhého kola soutěže 06.03.2020
slavnostní vyhlášení výsledků soutěže 26.03.2020

CACIO V ROUŠKÁCH 2020

V roce 2020 bylo slavnostní vyhlašování vítězů 17. ročníku soutěže poznamenáno karanténními opatřeními a z původně plánovaného termínu 26.3.2020 se vyhlášení přesunulo až na 15. září 2020.

Vzhledem k tomu, že jsme se nemohli potkat na již tradičním CACIO v gala, byl připraven náhradní program v překrásných historických prostorech Lichtenštejnského paláce. Slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže předcházela komentovaná prohlídka Lichtenštejnského paláce, o kterou byl ze strany účastníků velký zájem.

Večer zahájil krátkým zhodnocením činnosti CACIO předseda CACIO Miroslav Hübner, na kterého navázali Dušan Chlapek a také Petr Pokorný, kteří zhodnotili 17.ročník soutěže. Následně došlo k vyhlášení finalistů soutěže a předání samotných cen.

17. ročník soutěže se zařadil opět mezi velice úspěšné, hodnotící komise musela vybrat vítěze z devatenácti velice kvalitních projektů.

Finálové projekty:

 • Projekt „Služba sdílených vozidel pro zaměstnance ŠKODA Click“, zadavatel: ŠKODA AUTO a.s., dodavatel: Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace, Technická univerzita v Liberci
 • Projekt „Chytrý svoz odpadů“, zadavatel: Hlavní město Praha - odbor životního prostředí – odd. odpadů + městské části Praha 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 16 a 18., dodavatel: MHMP/Operátor ICT a. s.
 • Projekt „Numbro - Profesionální správa kontaktů pro firmy a celé týmy“, zadavatel: Numbro s.r.o., dodavatel: elevup s.r.o.
 • Projekt „Chatovací nástroj na kariérních stránkách kdejinde.cz“, zadavatel: ČEZ, a.s., dodavatel: Blindspot Solutions s.r.o.
 • Projekt „Datová platforma hlavního města Prahy - Golemio“, zadavatel: MHMP/OICT pro MHMP, městské části, příspěvkové a zřízené organizace MHMP a MČ, OpenData pro širokou veřejnost, dodavatel: MHMP/Operátor ICT a. s.

 

Vítězné projekty 17. ročníku soutěže IT projekt roku:

 • Projekt „Rozvoj krajského digitálního uložiště PACS snímků“, zadavatel: Krajský úřad Zlínského kraje, dodavatel: OR-CZ, spol. s.r.o.
 • Projekt „Včasné detekce napadení lesních porostů lýkožroutem smrkovým (Ips typographus) pomocí bezpilotních leteckých prostředků“, zadavatel: Česká zemědělská univerzita v Praze, dodavatel: HSI, spol. s r. o.
 • Projekt „Bezpečnost informačních systémů nemocnice“, zadavatel: Psychiatrická nemocnice v Opavě, dodavatel: AUTOCONT a.s.

 

Specializovaná ocenění:

 • Cenu ČIMIB za přínos v oblasti kybernetické bezpečnosti získal projekt „Rozvoj krajského digitálního uložiště PACS snímků“ zadavatel: Psychiatrická nemocnice v Opavě, dodavatel: AUTOCONT a.s.
 • Cenu ITSMF za přínos v oblasti řízení služeb informačních a komunikačních technologií získal projekt „Nový ITIL pro podporu města Ostravy“, zadavatel: OVANET a.s., dodavatel: ALVAO s.r.o..

 

Čestnou cenu předsedy CACIO získaly:

 • Projekt „Vytvoření, provoz a rozvoj portálu BusinessInfo.cz“, zadavatel: Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade (realizátor), Ministerstvo průmyslu a obchodu (gestor), dodavatel: Barclet a. s.
 • Projekt „Numbro - Profesionální správa kontaktů pro firmy a celé týmy“, zadavatel: Numbro s.r.o., dodavatel: elevup s.r.o.

 

Na závěr předávání cen předal předseda hodnotitelské komise předsedovi CACIO žezlo, jako symbol ukončení 16. ročníku soutěže, a zároveň bylo předáno předsedou zpět pro zahájení nového, již 17. ročníku soutěže. Večer dále pokračoval koncertem Kapralova Quartetu, který si všichni účastníci se zaujetím poslechli.

Slavnostní večer se velice povedl a již se těšíme na příští rok.

 

 

 

 

 Rok